Gesamt
Heim
Auswärts
#
Mannschaft
AB
S
U
N
T
TD
P
1
FC Molodechno
7
6
1
0
14:5
9
19
2
Bate Borisov Reserve
7
5
1
1
14:9
5
16
3
Niva Dolbizno
7
4
2
1
15:10
5
14
4
FC Lida
7
4
1
2
9:8
1
13
5
FC Volna Pinsk
7
4
1
2
12:9
3
13
6
Maxline Rogachev
6
3
2
1
13:5
8
11
7
Belshina Bobruisk
7
5
0
2
14:8
6
10
8
Dinamo Minsk Reserve
7
3
1
3
9:7
2
10
9
Torpedo Zhodino Reserve
7
2
2
3
12:15
-3
8
10
FC Ostrovets
7
2
2
3
6:10
-4
8
11
FK Bumprom Gomel
6
2
1
3
15:10
5
7
12
Lokomotiv Gomel
7
1
4
2
9:10
-1
7
13
FC Orsha
7
1
3
3
10:13
-3
6
14
Bff Academy Minsk U17
7
2
0
5
5:14
-9
6
15
FC Slonim
7
1
2
4
8:14
-6
5
16
FC Baranovichi
7
1
2
4
3:11
-8
5
17
Shakhtyor Soligorsk Reserve
7
1
1
5
8:13
-5
4
18
Energetik BGU Minsk
7
1
2
4
4:9
-5
-5
1
FC Molodechno
3
3
0
0
7:2
5
9
2
Bate Borisov Reserve
3
2
1
0
6:4
2
7
14
Niva Dolbizno
3
0
2
1
3:4
-1
2
12
FC Lida
4
1
1
2
4:8
-4
4
5
FC Volna Pinsk
3
2
0
1
6:4
2
6
9
Maxline Rogachev
3
1
1
1
4:2
2
4
4
Belshina Bobruisk
3
2
0
1
4:4
0
6
10
Dinamo Minsk Reserve
4
1
1
2
5:4
1
4
15
Torpedo Zhodino Reserve
4
0
2
2
5:13
-8
2
3
FC Ostrovets
4
2
1
1
3:3
0
7
17
FK Bumprom Gomel
2
0
0
2
2:4
-2
0
7
Lokomotiv Gomel
4
1
2
1
6:6
0
5
8
FC Orsha
3
1
1
1
8:6
2
4
6
Bff Academy Minsk U17
4
2
0
2
5:7
-2
6
18
FC Slonim
4
0
0
4
5:12
-7
0
11
FC Baranovichi
3
1
1
1
2:3
-1
4
16
Shakhtyor Soligorsk Reserve
4
0
1
3
2:7
-5
1
13
Energetik BGU Minsk
4
1
0
3
3:7
-4
3
2
FC Molodechno
4
3
1
0
7:3
4
10
5
Bate Borisov Reserve
4
3
0
1
8:5
3
9
1
Niva Dolbizno
4
4
0
0
12:6
6
12
4
FC Lida
3
3
0
0
5:0
5
9
8
FC Volna Pinsk
4
2
1
1
6:5
1
7
7
Maxline Rogachev
3
2
1
0
9:3
6
7
3
Belshina Bobruisk
4
3
0
1
10:4
6
9
10
Dinamo Minsk Reserve
3
2
0
1
4:3
1
6
9
Torpedo Zhodino Reserve
3
2
0
1
7:2
5
6
16
FC Ostrovets
3
0
1
2
3:7
-4
1
6
FK Bumprom Gomel
4
2
1
1
13:6
7
7
13
Lokomotiv Gomel
3
0
2
1
3:4
-1
2
15
FC Orsha
4
0
2
2
2:7
-5
2
18
Bff Academy Minsk U17
3
0
0
3
0:7
-7
0
11
FC Slonim
3
1
2
0
3:2
1
5
17
FC Baranovichi
4
0
1
3
1:8
-7
1
12
Shakhtyor Soligorsk Reserve
3
1
0
2
6:6
0
3
14
Energetik BGU Minsk
3
0
2
1
1:2
-1
2