CAF Champions League

17:00
AL Ahly SC (Egy) al-ahly-sc-egy
esperance-sportive-de-tunis Esperance Sportive de Tunis
NS

Ligue 1

16:00
USM Alger usm-alger
aso-chlef ASO Chlef
NS

Ligue 1, Reserves

Primera Divisio

Girabola

14:30
Kabuscorp SCP kabuscorp-scp
cd-lunda-sul CD Lunda Sul
NS

Superliga

00:15
CA Belgrano ca-belgrano
ca-central-cordoba-se CA Central Cordoba SE
21
FT
00:15
Atletico Lanus atletico-lanus
estudiantes-de-la-plata Estudiantes de La Plata
21
FT
18:00
Argentinos Juniors argentinos-juniors
ca-river-plate-arg CA River Plate (ARG)
NS
20:30
CD Godoy Cruz cd-godoy-cruz
ca-san-lorenzo-de-almagro CA San Lorenzo de Almagro
NS
20:30
Newell´s Old Boys newells-old-boys
defensa-y-justicia Defensa y Justicia
NS
23:00
Boca Juniors boca-juniors
ca-talleres-de-cordoba CA Talleres de Cordoba
NS

Primera Nacional

15:45
CA San Telmo ca-san-telmo
colon-santa-fe Colon Santa Fe
NS
16:30
Tristan Suarez tristan-suarez
san-martin-de-san-juan San Martin de San Juan
NS
18:00
Agropecuario Argentino agropecuario-argentino
ca-defensores-unidos CA Defensores Unidos
NS
21:00
Atletico Rafaela atletico-rafaela
club-almirante-brown Club Almirante Brown
NS

Primera B

00:10
Excursionistas excursionistas
ferrocarril-midland Ferrocarril Midland
11
FT
18:30
CSCD Laferrere cscd-laferrere
villa-dalmine Villa Dalmine
NS
18:30
Atletico Acassuso atletico-acassuso
club-atletico-fenix Club Atletico Fenix
NS
18:30
CD UAI Urquiza cd-uai-urquiza
deportivo-armenio Deportivo Armenio
NS
18:30
CA Villa San Carlos ca-villa-san-carlos
cs-italiano CS Italiano
NS
18:30
Deportivo Merlo deportivo-merlo
canuelas-fc Canuelas FC
NS
18:30
CSD Flandria csd-flandria
argentino-de-merlo Argentino de Merlo
NS

Primera C

18:30
CA Victoriano Arenas ca-victoriano-arenas
lujan Lujan
NS
18:30
CA Claypole ca-claypole
general-lamadrid General Lamadrid
NS
18:30
Puerto Nuevo puerto-nuevo
ca-central-cordoba-rosario CA Central Cordoba Rosario
NS

Primera Division, Women

13:00
Boca Juniors boca-juniors
ferro-carril-oeste Ferro Carril Oeste
10
HT
14:00
CA Huracan ca-huracan
ca-estudiantes-de-caseros CA Estudiantes de Caseros
NS
15:00
Excursionistas excursionistas
ca-independiente CA Independiente
NS
18:00
Racing Club racing-club
ca-banfield CA Banfield
NS

Torneo Federal A

18:30
Ciudad de Bolivar ciudad-de-bolivar
cd-argentino-monte-maiz CD Argentino Monte Maiz
NS
19:00
Def. de Belgrano de Villa Ramallo def-de-belgrano-de-villa-ramallo
sportivo-las-parejas Sportivo Las Parejas
NS
19:00
CA Sarmiento de Resistencia ca-sarmiento-de-resistencia
crucero-del-norte Crucero del Norte
NS

Premier League

13:30
FC Shirak Gyumri fc-shirak-gyumri
fc-pyunik FC Pyunik
00
LIVE

First League

AFC Champions League

16:00
Al-Ain FC alain-fc
yokohama-f-marinos Yokohama F Marinos
NS

A-League

09:45
Central Coast Mariners central-coast-mariners
melbourne-victory-fc Melbourne Victory FC
11
AET

South Australia NPL

05:00
Croydon Kings FC croydon-kings-fc
adelaide-croatia-raiders-sc Adelaide Croatia Raiders SC
21
FT
05:30
Para Hills Knights SC para-hills-knights-sc
modbury-jets-sc Modbury Jets SC
20
FT
05:30
Campbelltown City SC campbelltown-city-sc
adelaide-united-fc Adelaide United FC
24
FT
07:30
North Eastern Metrostars SC north-eastern-metrostars-sc
white-city-woodville White City Woodville
21
FT
08:30
Adelaide Olympic FC adelaide-olympic-fc
adelaide-comets-fc Adelaide Comets FC
02
FT

Victoria, NPL1

03:00
Green Gully Cavaliers green-gully-cavaliers
hume-city Hume City
12
FT
05:00
FC Avondale fc-avondale
st-albans-saints St Albans Saints
21
FT
07:00
Port Melbourne Sharks port-melbourne-sharks
melbourne-knights Melbourne Knights
20
FT
08:00
Dandenong Thunder dandenong-thunder
manningham-united-blues Manningham United Blues
01
FT
08:15
Altona Magic SC altona-magic-sc
dandenong-city-sc Dandenong City SC
02
FT

NPL 2, Victoria

05:00
Melbourne City FC melbourne-city-fc
fc-kingston-city FC Kingston City
11
FT
05:00
Brunswick City SC brunswick-city-sc
north-geelong-warriors-fc North Geelong Warriors FC
13
FT
05:00
Eastern Lions SC eastern-lions-sc
langwarrin-sc Langwarrin SC
10
FT

Queensland Premier League 1

06:30
SWQ Thunder FC swq-thunder-fc
brisbane-strikers-fc Brisbane Strikers FC
47
FT
08:00
Caboolture FC caboolture-fc
moreton-city-excelsior-fc-2 Moreton City Excelsior FC 2
23
FT
08:00
Southside Eagles southside-eagles
logan-lightning Logan Lightning
43
FT
09:00
Eastern Suburbs FC eastern-suburbs-fc
capalaba-bulldogs Capalaba Bulldogs
52
FT
09:15
Broadbeach United broadbeach-united
fc-mitchelton FC Mitchelton
30
FT

Victoria NPL, Women

05:00
Essendon Royals SC essendon-royals-sc
preston-lions Preston Lions
21
FT
06:00
Heidelberg United FC heidelberg-united-fc
bentleigh-greens-sc Bentleigh Greens SC
10
FT
07:00
Boroondara Eagles boroondara-eagles
brunswick-juventus-fc Brunswick Juventus FC
41
FT

Capital NPL 1

05:00
Cooma Tigers cooma-tigers
o-connor-knights-fc O Connor Knights FC
11
FT
05:00
Canberra Olympic canberra-olympic
fc-monaro-panthers FC Monaro Panthers
13
FT

NSW NPL 1

06:30
Sutherland Sharks sutherland-sharks
western-sydney-wanderers-fc Western Sydney Wanderers FC
00
FT
07:00
APIA Leichhardt apia-leichhardt
blacktown-city-fc Blacktown City FC
31
FT
09:00
Hills United FC Brumbies hills-united-fc-brumbies
sydney-olympic-fc Sydney Olympic FC
00
FT
09:00
FC St George Saints fc-st-george-saints
manly-united-fc Manly United FC
11
FT

NPL, Northern New South Wales

04:30
Maitland FC maitland-fc
weston-workers-fc Weston Workers FC
01
FT
04:30
Edgeworth FC edgeworth-fc
newcastle-olympic-fc Newcastle Olympic FC
40
FT
06:30
Cooks Hill United cooks-hill-united
lambton-jaffas-fc Lambton Jaffas FC
23
FT
07:30
Valentine FC valentine-fc
new-lambton-fc New Lambton FC
20
FT

Queensland NPL

06:45
Queensland Lions FC queensland-lions-fc
peninsula-power-fc Peninsula Power FC
31
FT
08:15
Wolves FC wolves-fc
gold-coast-knights-sc Gold Coast Knights SC
52
FT
09:30
Moreton City Excelsior FC moreton-city-excelsior-fc
olympic-fc-brisbane Olympic FC Brisbane
32
FT

Tasmania NPL

04:00
South Hobart FC south-hobart-fc
kingborough-lions-united-fc Kingborough Lions United FC
33
FT
04:30
Clarence Zebras FC clarence-zebras-fc
devonport-city-sc Devonport City SC
04
FT

Western Australia NPL

07:00
Inglewood United inglewood-united
bayswater-city Bayswater City
03
FT
07:00
Balcatta balcatta
armadale-sc Armadale SC
10
FT
07:00
Fremantle City fremantle-city
perth-sc Perth SC
13
FT
07:00
Floreat Athena floreat-athena
olympic-kingsway-sc Olympic Kingsway SC
16
FT
07:00
Perth Glory FC perth-glory-fc
stirling-lions-sc Stirling Lions SC
01
FT

Queensland NPL, Frauen

09:00
Lions FC lions-fc
souths-united-fc Souths United FC
22
FT

OFC Champions League

2. Liga

15:30
SV STRIPFING sv-stripfing
fac-wien FAC Wien
NS
15:30
Schwarz Weiss Bregenz schwarz-weiss-bregenz
fc-admira-wacker-modling FC Admira Wacker Mödling
NS
15:30
SV Ried sv-ried
fc-dornbirn-1913 FC Dornbirn 1913
NS
15:30
Grazer AK grazer-ak
kapfenberger-sv-1919 Kapfenberger SV 1919
NS
15:30
DSV Leoben dsv-leoben
sturm-graz-a Sturm Graz A
NS
15:30
First Vienna FC first-vienna-fc
sku-amstetten SKU Amstetten
NS
15:30
SV Horn sv-horn
skn-st-polten SKN St. Pölten
NS
15:30
FC Liefering fc-liefering
sv-lafnitz SV Lafnitz
NS

Regionalliga Ost

14:00
FC Mauerwerk fc-mauerwerk
twl-elektra TWL Elektra
NS
14:00
SC Wiener Viktoria sc-wiener-viktoria
sr-wgfm-donaufeld SR WGFM Donaufeld
LIVE
15:30
SV Leobendorf sv-leobendorf
sv-oberwart SV Oberwart
NS

Regionalliga West

15:00
VfB Hohenems vfb-hohenems
fc-wolfurt FC Wolfurt
NS
15:00
Austria Salzburg austria-salzburg
sc-imst-1933 SC Imst 1933
NS

Premier League

15:00
Zira FK zira-fk
sabail-fk Sabail FK
NS
15:00
FK Neftchi Baku fk-neftchi-baku
sabah-fc-masazir Sabah FC Masazir
NS
15:00
Sumgayit FK sumgayit-fk
gabala-fk Gabala FK
NS

Premier League

10:00
Abahani Ltd. Chittagong abahani-ltd-chittagong
abahani-limited-dhaka Abahani Limited Dhaka
23
FT
10:00
Sheikh Jamal sheikh-jamal
mohammedan-sc-dhaka Mohammedan SC Dhaka
13
FT
10:00
Brothers Union brothers-union
sheikh-russel-kc Sheikh Russel KC
23
FT

Pervaya Liga

Weißrussland Cup

Pro League

18:30
Oud-Heverlee Leuven oudheverlee-leuven
kvc-westerlo KVC Westerlo
NS
18:30
Yellow-Red KV Mechelen yellowred-kv-mechelen
standard-luttich Standard Lüttich
NS
18:30
KAA Gent kaa-gent
st-truidense-vv St. Truidense VV
NS

Super League, Women

11:30
RSC Anderlecht rsc-anderlecht
krc-genk KRC Genk
42
FT
11:30
Standard Femina Lüttich standard-femina-luttich
club-brugge-kv Club Brügge KV
51
FT
11:30
Oud-Heverlee Leuven oudheverlee-leuven
kaa-gent KAA Gent
70
FT

Division Profesional

19:00
FC Universitario de Vinto fc-universitario-de-vinto
club-aurora Club Aurora
NS
21:30
Bolivar La Paz bolivar-la-paz
real-santa-cruz Real Santa Cruz
NS

Prva Liga, Rep of Srpska

15:30
FK Leotar Trebinje fk-leotar-trebinje
fk-sloboda-mrkonjic-grad FK Sloboda Mrkonjic Grad
NS
15:30
FK Drina Zvornik fk-drina-zvornik
fk-laktasi FK Laktasi
NS
15:30
FK Alfa Modrica fk-alfa-modrica
fk-omarska FK Omarska
NS
15:30
FK Slavija Sarajevo fk-slavija-sarajevo
fk-sutjeska-foca FK Sutjeska Foca
NS
15:30
FK Rudar Prijedor fk-rudar-prijedor
fk-zeljeznicar-banjaluka FK Zeljeznicar Banjaluka
NS
15:30
Velez Nevesinje velez-nevesinje
fk-ljubic-prnjavor FK Ljubic Prnjavor
NS

Premier League

13:00
Masitaoka FC masitaoka-fc
morupule-wanderers Morupule Wanderers
00
LIVE

Brasileiro Serie A

19:00
Botafogo FR RJ botafogo-fr-rj
fluminense-fc-rj Fluminense FC RJ
POST
21:30
AC Goianiense GO ac-goianiense-go
sc-corinthians-sp SC Corinthians SP
POST

Brasileiro Serie B

00:30
America FC MG america-fc-mg
santos-fc-sp Santos FC SP
21
FT

Brasileiro Serie C

20:00
AD Confianca SE ad-confianca-se
abc-fc-rn ABC FC RN
NS
20:00
Nautico PE nautico-pe
clube-do-remo-pa Clube do Remo PA
NS
22:30
Sampaio Correa FC MA sampaio-correa-fc-ma
botafogo-fc-pb Botafogo FC PB
NS

Carioca, Serie A2

18:00
Duque de Caxias FC RJ duque-de-caxias-fc-rj
serrano-fc-rj Serrano FC RJ
NS
18:00
Goncalense FC RJ goncalense-fc-rj
resende-fc-rj Resende FC RJ
NS
18:00
Americano FC RJ americano-fc-rj
marica-fc-rj Marica FC RJ
NS

Catarinense, Serie B

Gaucho, Serie A2

Goiano, 2. Divisao

18:30
Abecat Ouvidorense GO abecat-ouvidorense-go
ae-evangelica-go AE Evangelica GO
NS

Mineiro, Modulo II

18:30
Nacional AC Muriae MG nacional-ac-muriae-mg
tupi-fc-mg Tupi FC MG
NS
19:00
AA Caldense MG aa-caldense-mg
varginha-ec-mg Varginha EC MG
NS
20:30
Democrata SL MG democrata-sl-mg
betim-futebol-mg Betim Futebol MG
NS

Paranaense, 2. Divisao

21:30
Parana Clube PR parana-clube-pr
ec-laranja-mecanica-pr EC Laranja Mecanica PR
NS

Brasileiro Serie D

18:30
Audax Rio EC RJ audax-rio-ec-rj
aa-portuguesa-rj AA Portuguesa RJ
NS
19:00
AA Altos PI aa-altos-pi
fluminense-ec-pi Fluminense EC PI
NS
19:00
FC Atletico Cearense CE fc-atletico-cearense-ce
treze-fc-pb Treze FC PB
NS
19:00
Petrolina PE petrolina-pe
retro-fc-pe Retro FC PE
NS
19:00
SD Juazeirense BA sd-juazeirense-ba
as-arapiraquense-al AS Arapiraquense AL
NS
19:00
Anapolis FC GO anapolis-fc-go
ipora-go Ipora GO
NS
19:00
Itabuna EC BA itabuna-ec-ba
nova-iguacu-rj Nova Iguacu RJ
NS
19:00
AA Internacional Limeira SP aa-internacional-limeira-sp
ec-santo-andre-sp EC Santo Andre SP
NS
19:00
CA Patrocinense MG ca-patrocinense-mg
costa-rica-ec-ms Costa Rica EC MS
NS
20:00
Princesa d. Solimoes princesa-d-solimoes
porto-velho-ecro Porto Velho Ec/Ro
NS
20:00
SC Humaita AC sc-humaita-ac
sao-raimundo-rr Sao Raimundo RR
NS
20:00
CS Esportiva AL cs-esportiva-al
ec-jacuipense-ba EC Jacuipense BA
NS
21:00
EC Agua Santa SP ec-agua-santa-sp
sao-jose-ec-sp Sao Jose EC SP
NS

Paulista, Women

18:00
AE Realidade Jovem SP ae-realidade-jovem-sp
pinda-sport-clube-sp Pinda Sport Clube SP
NS

U20 Paulista

18:00
Comercial FC SP comercial-fc-sp
sertaozinho-fc-sp Sertaozinho FC SP
NS
18:00
Capivariano FC SP capivariano-fc-sp
red-bull-bragantino-sp-u20 Red Bull Bragantino SP U20
NS
18:00
Ibrachina FC SP U20 ibrachina-fc-sp-u20
se-palmeiras-sp SE Palmeiras SP
NS
18:00
AD Sao Caetano SP ad-sao-caetano-sp
sc-corinthians-sp SC Corinthians SP
NS
18:00
Gremio Osasco Audax EC SP gremio-osasco-audax-ec-sp
sao-paulo-fc-sp Sao Paulo FC SP
NS

Brasileiro Serie A2, Frauen

First Professional League

17:30
FK Hebar Pazardzhik fk-hebar-pazardzhik
sfc-etar-veliko-tarnovo SFC Etar Veliko Tarnovo
NS
17:30
Botev Vratsa botev-vratsa
beroe-stara-zagora Beroe Stara Zagora
NS

Canadian Premier League

19:00
Atletico Ottawa atletico-ottawa
forge-fc-hamilton Forge FC Hamilton
NS
22:00
Vancouver Langley FC vancouver-langley-fc
pacific-fc Pacific FC
NS

Primera Division

16:30
Huachipato huachipato
cd-everton-vina-del-mar CD Everton Vina del Mar
NS
19:00
Deportes Iquique deportes-iquique
colo-colo Colo Colo
NS
21:30
CD Universidad Catolica cd-universidad-catolica
cd-cobreloa-calama CD Cobreloa Calama
NS

Primera B

16:00
Deportes La Serena deportes-la-serena
csd-rangers CSD Rangers
NS
19:00
Deportes Magallanes deportes-magallanes
union-san-felipe Union San Felipe
NS

Primera Division, Women

15:00
Universidad de Concepcion universidad-de-concepcion
universidad-de-chile Universidad de Chile
NS
17:00
CD Everton Vina Del Mar cd-everton-vina-del-mar
santiago-morning Santiago Morning
NS

Segunda Division

16:30
CD Melipilla cd-melipilla
lautaro-de-buin Lautaro de Bui­n
NS
19:00
Deportes Rengo deportes-rengo
cd-provincial-ovalle-fc CD Provincial Ovalle FC
NS
21:30
Deportes Linares deportes-linares
cd-trasandino-de-los-andes CD Trasandino de Los Andes
NS

Chinese Super League

11:35
Shandong Taishan FC shandong-taishan-fc
zhejiang-professional-fc Zhejiang Professional FC
30
FT
12:00
Wuhan Three Towns FC wuhan-three-towns-fc
meizhou-hakka-fc Meizhou Hakka FC
01
FT

China League 1

07:00
Yanbian Longding yanbian-longding
jiangxi-beidamen-fc Jiangxi Beidamen FC
21
FT
07:30
Shanghai Jiading Huilong shanghai-jiading-huilong
yunnan-yukun Yunnan Yukun
12
FT
11:30
Guangxi Pingguo Haliao guangxi-pingguo-haliao
guangzhou-evergrande Guangzhou Evergrande
34
FT

China League 2

07:00
Taian Tiankuang taian-tiankuang
xi-an-ronghai Xi An Ronghai
00
FT
08:00
Shenzhen Juniors FC shenzhen-juniors-fc
hunan-xiangtao Hunan Xiangtao
33
FT
09:00
Shaanxi Union FC shaanxi-union-fc
dalian-kuncheng-city Dalian Kuncheng City
21
FT
11:30
Nantong Haimen Codion nantong-haimen-codion
beijing-institute-of-technology-fc Beijing Institute of Technology FC
11
FT

Primera A, Apertura

22:00
CS Deportivo Pereira cs-deportivo-pereira
millonarios-fc Millonarios FC
NS

Primera B

01:10
Real Cartagena FC real-cartagena-fc
tigres-fc Tigres FC
10
FT

Liga Femenina

20:00
Asociacion Deportivo Pasto asociacion-deportivo-pasto
independiente-medelln Independiente Medelln
POST
20:30
Cucuta Deportivo FC Sa cucuta-deportivo-fc-sa
america-de-cali-sa America de Cali Sa
NS
20:30
CD Real Santander cd-real-santander
millonarios-fc Millonarios FC
NS

Premier League

Primera Division, Women

21:00
Municipal Perez Zeledon municipal-perez-zeledon
sporting-fc Sporting FC
NS

1. HNL

15:00
NK Varazdin nk-varazdin
nk-osijek NK Osijek
NS
17:10
NK Lokomotiva Zagreb nk-lokomotiva-zagreb
hnk-hajduk-split HNK Hajduk Split
NS

2. HNL

12:50
HNK Sibenik hnk-sibenik
nk-dubrava NK Dubrava
10
LIVE
15:30
NK Jarun Zagreb nk-jarun-zagreb
nk-croatia-zmijavci NK Croatia Zmijavci
NS
15:30
NK Dugopolje nk-dugopolje
hnk-orijent-1919-rijeka HNK Orijent 1919 Rijeka
NS

Druga NL

15:30
NK Trnje nk-trnje
nk-krk NK Krk
NS
15:30
NK Mladost Zdralovi nk-mladost-zdralovi
grobnican Grobnican
NS
15:30
NK Krizevci nk-krizevci
nk-hrvace NK Hrvace
NS

1. Liga

16:00
Bohemians Prag 1905 bohemians-prag-1905
pardubice Pardubice
NS
16:00
FK Jablonec fk-jablonec
fc-fastav-zlin FC Fastav Zlin
NS
16:00
MFK Karvina mfk-karvina
sk-dynamo-ceske-budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice
NS
16:00
FC Hradec Kralove fc-hradec-kralove
fk-teplice FK Teplice
NS

FNL

15:00
SK Sigma Olomouc B sk-sigma-olomouc-b
fk-varnsdorf FK Varnsdorf
NS
15:00
SFC Opava sfc-opava
fc-vysocina-jihlava FC Vysocina Jihlava
NS
15:00
SK Hanacka Slavia Kromeriz sk-hanacka-slavia-kromeriz
mas-taborsko Mas Taborsko
NS
15:00
FK Dukla Prag fk-dukla-prag
ac-sparta-prag-b AC Sparta Prag B
NS
15:00
SK Lisen Brno sk-lisen-brno
afk-chrudim Afk Chrudim
NS
15:00
FK Viktoria Zizkov fk-viktoria-zizkov
1sk-prostejov 1.SK Prostejov
NS
15:00
1. FK Pribram 1-fk-pribram
mfk-vyskov MFk Vyskov
NS

U19 1. Division

09:00
MFK Frydek Mistek mfk-frydek-mistek
fc-slovan-liberec FC Slovan Liberec
NS

1. Liga, Frauen

12:00
SK Slavia Prague sk-slavia-prague
1-fc-slovacko 1. FC Slovacko
20
FT
12:00
FK Pardubitz fk-pardubitz
lokomotiva-brunn-horni-herspice Lokomotiva Brünn Horni Herspice
21
FT

Divize A

08:15
FK Slavoj Krumau fk-slavoj-krumau
fk-tachov FK Tachov
40
FT

Divize B

Divize C

Divize E

15:00
SK Batov 1930 sk-batov-1930
kostelec-na-hane Kostelec Na Hane
NS

Divize F

CFL

MSFL

Superligaen

13:00
Randers FC randers-fc
vejle-bk Vejle BK
00
HT
13:00
Hvidovre IF hvidovre-if
lyngby-bk Lyngby BK
00
HT
13:00
Viborg FF viborg-ff
odense-boldklub Odense Boldklub
01
HT

2nd Division

12:00
BK Fremad Amager bk-fremad-amager
thisted-fc Thisted FC
01
FT
12:00
HIK Hellerup hik-hellerup
brabrand-if Brabrand IF
01
FT
12:00
Skive IK skive-ik
fa-2000 FA 2000
32
FT

3rd Division

11:00
Vejgaard BK vejgaard-bk
sfb-oure-fa SFB Oure FA
11
FT
11:00
Vanlöse IF vanlose-if
if-lyseng IF Lyseng
32
FT
11:30
Vsk Aarhus vsk-aarhus
ishoj-if Ishöj IF
01
FT
12:00
Naesby BK naesby-bk
bk-avarta BK Avarta
51
FT

Danmarksserien

10:00
Glostrup FK glostrup-fk
orslev-gif Örslev GIF
73
FT
11:00
Odder IGF odder-igf
b-1909-odense B 1909 Odense
NS
11:00
Karlslunde IF karlslunde-if
bronshoj-bk Brönshöj BK
NS
11:00
Frederikssund frederikssund
allerod-fk Alleröd FK
NS
11:00
B1913 b1913
varde-if Varde IF
NS
11:00
Tarup-Paarup IF taruppaarup-if
aalborg-bk-ii Aalborg BK II
60
FT
11:30
Nörresundby FB norresundby-fb
oks OKS
NS
11:30
Kjellerup IF kjellerup-if
bk-marienlyst BK Marienlyst
NS
12:00
AB Tärnby ab-tarnby
ringsted-if Ringsted IF
NS
12:00
Greve Fodbold greve-fodbold
ledoje-smorum-fodbold Ledöje Smörum Fodbold
NS
12:00
Herlev IF herlev-if
slagelse-bi Slagelse BI
NS
12:00
Fjordager IF fjordager-if
vri Vri
NS
14:00
BK Skjold bk-skjold
tarnby-ff Tärnby FF
NS

Kvindeligaen, Women

13:30
FC Nordsjaelland fc-nordsjaelland
dbk-fortuna-hjorring DBK Fortuna Hjørring
00
LIVE

LigaPro Primera A

00:00
Imbabura Sporting Club imbabura-sporting-club
cs-emelec CS Emelec
12
FT

Premier League

15:00
El Daklyeh el-daklyeh
al-mokawloon-al-arab Al Mokawloon Al Arab
NS

Primera Division, Reserves, Clausura

Segunda Division

FA Cup

14:00
Manchester City manchester-city
manchester-united Manchester United
LIVE

Cup

16:00
Levadia Tallinn levadia-tallinn
paide-linnameeskond Paide Linnameeskond
NS

Premier League

12:00
Ethiopia Nigd Bank ethiopia-nigd-bank
fasil-kenema-sc Fasil Kenema SC
10
FT
15:00
Sidama Bunna SC sidama-bunna-sc
saint-george-sc Saint George SC
NS

EM Frauen, QF

UEFA Champions League Frauen

16:00
FC Barcelona fc-barcelona
olympique-lyon Olympique Lyon
NS

Premier League

16:00
NSI Runavik nsi-runavik
b36-torshavn B36 Torshavn
NS
16:00
HB Torshavn hb-torshavn
if-fuglafjordur IF Fuglafjordur
NS
18:00
Vikingur Gota vikingur-gota
07-vestur-sorvagur 07 Vestur Sorvagur
NS

1. deild

13:00
Ki Klaksvik II ki-klaksvik-ii
tb-tvoeroyri TB Tvoeroyri
01
LIVE

Veikkausliiga

14:00
HJK Helsinki hjk-helsinki
tampereen-ilves Tampereen Ilves
LIVE

Kakkonen, Gruppe A

13:00
FC Futura fc-futura
lahden-reipas Lahden Reipas
01
LIVE
14:00
PEPO Lappeenranta pepo-lappeenranta
ppj PPJ
00
LIVE

Kakkonen, Gruppe B

13:00
FC Honka fc-honka
tpv-tampere TPV Tampere
00
HT

Kakkonen, Gruppe C

13:00
Jakobstads Bollklubb jakobstads-bollklubb
fc-otp FC OTP
20
LIVE
13:00
SJK Akatemia/2 sjk-akatemia2
kuopion-elo Kuopion Elo
NS

Kansallinen Liiga, Frauen

Coupe de France

19:00
Olympique Lyon olympique-lyon
paris-saintgermain-fc Paris Saint-Germain FC
NS

Erovnuli Liga

Bayernliga Relegation/Promotion

12:00
TSV 1865 Dachau tsv-1865-dachau
fc-gundelfingen FC Gundelfingen
12
FT
14:00
VfR Garching vfr-garching
tsv-seebach TSV Seebach
NS

Hessenliga

13:00
FC 1906 Erlensee fc-1906-erlensee
1-hanauer-fc-93 1. Hanauer FC 93
00
HT
13:00
SC 1929 Waldgirmes sc-1929-waldgirmes
fc-giessen-1927-teutonia-1900-vfb FC Giessen 1927 Teutonia 1900 VfB
01
HT
13:00
FC Bayern Alzenau 1920 fc-bayern-alzenau-1920
tus-dietkirchen TUS Dietkirchen
01
HT

DFB Pokal

18:00
1. FC Kaiserslautern 1-fc-kaiserslautern
bayer-leverkusen Bayer Leverkusen
NS

Premier League

15:00
Accra Lions accra-lions
bechem-united Bechem United
NS
15:00
Aduana Stars aduana-stars
nations-fc Nations FC
NS

Super League 2

Greece Cup

17:30
Panathinaikos Athen panathinaikos-athen
aris-thessaloniki Aris Thessaloniki
NS

U19 Super League

Super League, Women

Liga Nacional. Clausura

21:00
CD Marathon San Pedro Sula cd-marathon-san-pedro-sula
cd-olimpia-tegucigalpa CD Olimpia Tegucigalpa
NS

NB II

15:00
Kozarmisleny SE kozarmisleny-se
nyiregyhaza-spartacus-fc Nyiregyhaza Spartacus FC
NS

Urvalsdeild

16:00
KR Reykjavik kr-reykjavik
if-vestri IF Vestri
NS
17:00
IA Akranes ia-akranes
vikingur-reykjavik Vikingur Reykjavik
NS
19:15
Valur Reykjavik valur-reykjavik
fh-hafnarfjordur FH Hafnarfjördur
NS

1. deild

13:00
Afturelding afturelding
umf-grindavik UMF Grindavik
00
HT
14:00
Grotta grotta
leiknir-reykjavik Leiknir Reykjavik
LIVE
14:00
Thor Akureyri thor-akureyri
keflavik-if Keflavik IF
00
LIVE
15:00
IR Reykjavik ir-reykjavik
dalvikreynir Dalvik/Reynir
NS

1. deild, Frauen

12:30
HK Kopavogur hk-kopavogur
fjardabhotturleiknir Fjardab/Hottur/Leiknir
NS

2. deild

15:30
Aegir aegir
hotturhuginn Hottur/Huginn
NS

3. deild

14:00
Ellidi ellidi
sindri Sindri
LIVE
16:00
IH Hafnarfjordur ih-hafnarfjordur
magni Magni
NS

Urvalsdeild, Frauen

14:00
FH Hafnarfjordur fh-hafnarfjordur
vikingur-reykjavik Vikingur Reykjavik
LIVE
14:00
Keflavik keflavik
throttur-reykjavik Throttur Reykjavik
LIVE

Liga 1

Azadegan League

First Division

18:30
Longford Town longford-town
cobh-ramblers Cobh Ramblers
NS

Premier Division, Women

13:00
Shelbourne LFC shelbourne-lfc
cork-city-wfc Cork City Wfc
NS
17:00
Wexford Youths AFC wexford-youths-afc
treaty-united Treaty United
NS
18:00
Sligo Rovers sligo-rovers
athlone-town-fc Athlone Town FC
NS
18:35
Shamrock Rovers FC shamrock-rovers-fc
galway-wfc Galway Wfc
NS

Premier League

15:30
Bnei Sakhnin FC bnei-sakhnin-fc
hapoel-beer-sheva-fc Hapoel Beer Sheva FC
NS
15:30
Maccabi Haifa FC maccabi-haifa-fc
hapoel-haifa-fc Hapoel Haifa FC
NS
15:30
Maccabi Tel Aviv FC maccabi-tel-aviv-fc
maccabi-bnei-reina Maccabi Bnei Reina
NS

Serie A

16:00
Juventus Turin juventus-turin
ac-monza AC Monza
NS
18:45
AC Mailand ac-mailand
us-salernitana US Salernitana
NS

Serie B

18:30
US Cremonese us-cremonese
us-catanzaro US Catanzaro
NS

Campionato Primavera 1

Coppa Italia Serie D

16:00
Trapani Calcio trapani-calcio
us-follonica-gavorrano US Follonica Gavorrano
NS

Campionato Primavera 2

08:30
FC Crotone fc-crotone
us-alessandria-calcio-1912 US Alessandria Calcio 1912
NS
12:30
Udinese Calcio udinese-calcio
ascoli-calcio-1898-fc Ascoli Calcio 1898 FC
20
LIVE

Ligue 1

J-League

05:00
Hokkaido Consadole Sapporo hokkaido-consadole-sapporo
kashima-antlers Kashima Antlers
03
FT
05:00
Jubilo Iwata jubilo-iwata
shonan-bellmare Shonan Bellmare
32
FT
07:00
Kawasaki Frontale kawasaki-frontale
kashiwa-reysol Kashiwa Reysol
11
FT
07:00
Niigata Albirex niigata-albirex
avispa-fukuoka Avispa Fukuoka
12
FT

J.League 2

04:55
Ehime FC ehime-fc
tochigi-sc Tochigi SC
00
FT
05:00
Fujieda MYFC fujieda-myfc
kagoshima-united Kagoshima United
11
FT
05:00
V-Varen Nagasaki vvaren-nagasaki
jef-united-ichihara-chiba JEF United Ichihara Chiba
10
FT
07:00
Ventforet Kofu ventforet-kofu
yokohama-fc Yokohama FC
12
FT

Emperor Cup

04:00
FC Gifu fc-gifu
azul-claro-numazu Azul Claro Numazu
10
FT

WE League, Women

05:00
Urawa Red Diamonds urawa-red-diamonds
tokyo-verdy-beleza Tokyo Verdy Beleza
33
FT
05:00
Omiya Ardija Ventus omiya-ardija-ventus
inac-kobe-leonessa INAC Kobe Leonessa
02
FT
05:00
Sanfrecce Hiroshima Regina sanfrecce-hiroshima-regina
cerezo-osaka-sakai Cerezo Osaka Sakai
10
FT

Nadeshiko League, Div. 1, Frauen

04:00
Bunnys Gunma FC White Star bunnys-gunma-fc-white-star
ehime-fc-ladies Ehime FC Ladies
13
FT

Jordan League

17:00
Moghayer AL Sarhan moghayer-al-sarhan
al-salt AL Salt
NS
17:00
Al-Ahly Amman alahly-amman
fc-maan FC Maʿan
NS
17:00
Sahab SC sahab-sc
al-hussein-irbid Al Hussein Irbid
NS
17:00
AL Faisaly (Jor) al-faisaly-jor
shabab-al-ordun Shabab AL Ordun
NS

Superliga

Virsliga

13:00
FK Metta / Lu fk-metta--lu
grobinas-sc Grobinas SC
10
HT
15:00
FK Tukums 2000/TSS fk-tukums-2000tss
fk-rigas-futbola-skola FK Rigas Futbola Skola
NS

1. Liga

10:00
Marupes SC marupes-sc
afa-olaine AFA Olaine
21
FT
12:00
Rezeknes Fa/Bjss rezeknes-fabjss
fk-smiltenebjss FK Smiltene/Bjss
04
FT
14:00
JDFS Alberts jdfs-alberts
leevon-ppk Leevon Ppk
LIVE

A Lyga

13:00
FC Hegelmann Litauen Kaunas fc-hegelmann-litauen-kaunas
fc-dziugas-telsiai FC Dziugas Telsiai
00
HT
16:00
FK Panevezys fk-panevezys
fk-kauno-zalgiris FK Kauno Zalgiris
NS

1 Lyga

11:00
FK Banga B fk-banga-b
fk-ekranas FK Ekranas
11
FT
13:00
FK Riteriai fk-riteriai
fk-minija-2017 FK Minija 2017
10
HT

II Lyga

08:00
FK Jonava fk-jonava
vjfm-fortuna-kaunas VJFM Fortuna Kaunas
30
FT
10:00
FC Neptunas B fc-neptunas-b
fk-viltis-vilnius FK Viltis Vilnius
32
FT

Super League

09:30
Kuala Lumpur United FC kuala-lumpur-united-fc
johor-darul-tazim-fc Johor Darul Tazim FC
15
FT
12:15
Sabah FA sabah-fa
kuching-fa Kuching FA
11
LIVE
13:00
PDRM FA pdrm-fa
penang-fa Penang FA
10
HT

Liga MX, Women, Clausura

02:00
Club America club-america
cf-monterrey CF Monterrey
10
FT

Cupa Moldova

17:00
Petrocub Hincesti petrocub-hincesti
fc-zimbru-chisinau FC Zimbru Chisinau
NS

1. CFL

17:00
OFK Petrovac ofk-petrovac
fk-buducnost FK Buducnost
NS
17:00
FK Mornar Bar fk-mornar-bar
fk-jezero-plav FK Jezero Plav
NS
17:00
Mladost DG mladost-dg
fk-jedinstvo-bijelo-polje FK Jedinstvo Bijelo Polje
NS
17:00
FK Decic Tuzi fk-decic-tuzi
fk-arsenal-tivat FK Arsenal Tivat
NS
17:00
FK Rudar Pljevlja fk-rudar-pljevlja
fk-sutjeska-niksic FK Sutjeska Niksic
NS

Druga Liga Crne Gore

Eredivisie

14:30
FC Emmen fc-emmen
nac-breda NAC Breda
NS
18:00
Excelsior Rotterdam excelsior-rotterdam
ado-den-haag ADO Den Haag
NS

Tweede Divisie

13:30
Rijnsburgse Boys rijnsburgse-boys
vv-noordwijk VV Noordwijk
01
LIVE
13:30
Scheveningen scheveningen
kozakken-boys Kozakken Boys
NS
13:30
De Treffers de-treffers
sv-spakenburg SV Spakenburg
01
LIVE
13:30
Ado ´20 ado-20
kvv-quick-boys K.v.v. Quick Boys
01
LIVE
13:30
GVVV gvvv
sparta-rotterdam Sparta Rotterdam
11
LIVE
13:30
Excelsior Maassluis excelsior-maassluis
acv-assen ACV Assen
10
LIVE
13:30
VV Katwijk vv-katwijk
hhc-hardenberg HHC Hardenberg
10
LIVE
13:30
Amsterdamsche FC amsterdamsche-fc
fc-lisse FC Lisse
00
LIVE

Premiership

01:00
Island Bay United island-bay-united
wellington-phoenix-academy Wellington Phoenix Academy
13
FT
02:00
Christchurch United FC christchurch-united-fc
nelson-suburbs-fc Nelson Suburbs FC
40
FT
02:30
Stop Out SC stop-out-sc
miramar-rangers Miramar Rangers
02
FT
02:30
Waterside Karori waterside-karori
petone-fc Petone FC
21
FT
02:45
Universities of Canterbury AFC universities-of-canterbury-afc
nomads-united-afc Nomads United AFC
11
FT
02:45
Ferrymead Bays ferrymead-bays
cashmere-technical Cashmere Technical
23
FT
02:45
FC Twenty 11 fc-twenty-11
coastal-spirit-fc Coastal Spirit FC
07
FT
03:00
East Coast Bays east-coast-bays
melville-united-afc Melville United AFC
20
FT
03:00
Birkenhead United AFC birkenhead-unitedafc
tauranga-city-afc Tauranga City AFC
POST
03:00
Eastern Suburbs AFC eastern-suburbs-afc
hamilton-wanderers-afc Hamilton Wanderers AFC
10
FT
03:45
Wellington Olympic wellington-olympic
north-wellington-afc North Wellington AFC
42
FT
05:30
Bay Olympic bay-olympic
auckland-united-fc Auckland United FC
01
FT
05:30
Western Springs AFC western-springs-afc
west-coast-rangers-fc West Coast Rangers FC
12
FT

Professional League

2. MFL

Eliteserien

16:00
Fredrikstad FK fredrikstad-fk
tromso-il Tromsö IL
NS

2. Division Gruppe 1

11:00
FK Eik-Tönsberg fk-eiktonsberg
brattvaag Brattvaag
22
FT
14:00
Hödd hodd
kvik-halden-fk Kvik Halden FK
LIVE
14:00
Notodden FK notodden-fk
fk-orn-horten FK Örn Horten
NS
16:00
FK Jerv fk-jerv
flekkeroy-il Flekkeröy IL
NS

2. Division Gruppe 2

12:00
Grorud IL grorud-il
fk-gjoviklyn FK Gjovik-Lyn
80
FT
12:00
Ullensaker/Kisa ullensakerkisa
kjelsaas Kjelsaas
02
FT
13:00
Strindheim TF strindheim-tf
alta-if Alta IF
10
HT

Toppserien, Frauen

13:00
IL Sandviken il-sandviken
stabaek-if Stabaek IF
01
HT
13:00
Lyn lyn
kolbotn Kolbotn
01
HT
13:30
Valerenga IF valerenga-if
asane-fotball-damer Asane Fotball Damer
10
LIVE

1. Division, Frauen

3rd Division Group 1

11:00
FK Haugesund 2 fk-haugesund-2
floro-sk Florö SK
21
FT
12:00
Stord FK stord-fk
fana-il Fana IL
23
FT
12:00
Bjarg bjarg
aasane-fotball-2 Aasane Fotball 2
70
FT

3rd Division Group 2

12:00
Start 2 start-2
pors-grenland Pors Grenland
02
FT
13:00
Brodd brodd
vindbjart-fk Vindbjart FK
10
HT
13:00
Sandnes Ulf 2 sandnes-ulf-2
fk-mandalskameratene FK Mandalskameratene
10
LIVE

3rd Division Group 3

11:00
Gamle Oslo FK gamle-oslo-fk
aassiden Aassiden
21
FT
12:00
Oppsal IF oppsal-if
ullern Ullern
40
FT
12:00
Nordstrand nordstrand
baerum Baerum
22
FT
13:00
Aaskollen aaskollen
il-flint IL Flint
20
HT

3rd Division Group 4

13:00
Byåsen byasen
tiller Tiller
10
HT
13:00
Verdal verdal
rana-fk Rana FK
12
HT

3rd Division Group 5

13:00
Gjelleraasen IF gjelleraasen-if
spjelkavik-il Spjelkavik IL
01
HT
13:00
Aalesund 2 aalesund-2
funnefossvormsund Funnefoss/Vormsund
00
LIVE

3rd Division Group 6

Liga Panamena de Futbol, Apertura

01:30
San Francisco FC san-francisco-fc
tauro-fc Tauro FC
00
FT

Primera Division, Apertura

21:00
Tacuary Asuncion tacuary-asuncion
cerro-porteno Cerro Porteno
NS
21:00
Nacional Asuncion nacional-asuncion
sol-de-america Sol de America
NS
23:30
Club Guarani Asuncion club-guarani-asuncion
club-sportivo-luqueno Club Sportivo Luqueno
NS

Segunda Division

Primera Division

01:30
CD Universidad Cesar Vallejo cd-universidad-cesar-vallejo
atletico-grau Atletico Grau
21
FT
16:00
Sport Huancayo sport-huancayo
utc-de-cajamarca UTC de Cajamarca
NS
20:00
Comerciantes Unidos comerciantes-unidos
sporting-cristal Sporting Cristal
NS
20:00
Deportivo Garcilaso deportivo-garcilaso
fbc-melgar FBC Melgar
NS
20:00
Universitario de Deportes universitario-de-deportes
chankas-cyc Chankas CYC
NS

Segunda Division

20:15
Comerciantes FC comerciantes-fc
ayacucho-fc Ayacucho FC
NS
20:30
Pirata FC pirata-fc
adc-juan-pablo-ii ADC Juan Pablo II
NS

Liga Femenina

Philippines Footb. League

09:45
FC Stallion fc-stallion
manila-digger-fc Manila Digger FC
21
FT
12:30
Davao Aguilas davao-aguilas
don-bosco-garelli-united Don Bosco Garelli United
20
LIVE

Ekstraklasa

15:30
Jagiellonia Bialystok jagiellonia-bialystok
ks-warta-posen KS Warta Posen
NS
15:30
KKS Lech Posen kks-lech-posen
korona-kielce Korona Kielce
NS
15:30
Legia Warschau legia-warschau
kghm-zaglebie-lubin KGHM Zaglebie Lubin
NS
15:30
MKS Pogon Stettin mks-pogon-stettin
ks-gornik-zabrze KS Gornik Zabrze
NS
15:30
MKS Puszcza Niepolomice mks-puszcza-niepolomice
gks-piast-gliwice GKS Piast Gliwice
NS
15:30
RKS Radomiak Radom rks-radomiak-radom
ks-widzew-lodz KS Widzew Lodz
NS
15:30
RKS Rakow Czestochowa rks-rakow-czestochowa
wks-slask-wroclaw WKS Slask Wroclaw
NS
15:30
Ruch Chorzow ruch-chorzow
mks-cracovia-krakau MKS Cracovia Krakau
NS
15:30
LKS Lodz lks-lodz
fks-stal-mielec FKS Stal Mielec
NS

CLJ

II Liga

12:00
Chojnice chojnice
pks-olimpia-elblag PKS Olimpia Elblag
31
FT
12:00
KS Polonia Bytom SA ks-polonia-bytom-sa
lech-ii-posen Lech II Posen
30
FT
12:00
MKS Sandecja Nowy Sacz mks-sandecja-nowy-sacz
mkp-kotwica-kolobrzeg MKP Kotwica Kolobrzeg
NS
12:00
KS Hutnik Krakau SSA ks-hutnik-krakau-ssa
gks-olimpia-grudziadz GKS Olimpia Grudziadz
12
FT
12:00
KKS 1925 Kalisz kks-1925-kalisz
skra-czestochowa SKRA Czestochowa
NS
12:00
OKS Stomil Olsztyn oks-stomil-olsztyn
radunia-stezyca Radunia Stezyca
23
FT
12:00
ZKS Stal Stalowa Wola zks-stal-stalowa-wola
zaglebie-luben-ii Zaglebie Lüben II
21
FT
12:00
KS Wisla Pulawy ks-wisla-pulawy
pogon-siedlce Pogon Siedlce
03
FT

Ekstraliga, Frauen

10:00
Medyk Konin medyk-konin
uks-sms-lodz UKS SMS Lodz
23
FT

III Liga, Group 1

09:00
Jagiellonia II Bialystok jagiellonia-ii-bialystok
olimpia-zambrow Olimpia Zambrow
20
FT
09:00
KS Legionovia Legionowo ks-legionovia-legionowo
legia-warschau-ii Legia Warschau II
00
FT
13:00
Pogon Grodzisk Mazowiecki pogon-grodzisk-mazowiecki
mks-swit-nowy-dwor-mazowiecki MKS Swit Nowy Dwor Mazowiecki
30
HT
15:00
KS Warta Sieradz ks-warta-sieradz
bron-radom Bron Radom
NS
15:00
LKS 1926 Lomza lks-1926-lomza
mks-mlawianka-mlawa MKS Mlawianka Mlawa
NS
15:00
Unia Skierniewice unia-skierniewice
pilica-bialobrzegi Pilica Bialobrzegi
NS
16:00
Tomaszow Mazowiecki tomaszow-mazowiecki
gks-belchatow GKS Belchatow
NS

III Liga, Group 2

10:00
MKS Notec Czarnkow mks-notec-czarnkow
ks-stolem-gniewino KS Stolem Gniewino
30
FT
10:00
Gedania Gdansk gedania-gdansk
blekitni-stargard Blekitni Stargard
31
FT
10:00
KS Unia Solec Kujawski ks-unia-solec-kujawski
pogon-szczecin-ii Pogon Szczecin II
11
FT
15:00
Elana Torun elana-torun
kp-starogard-gdanski KP Starogard Gdanski
NS
15:00
Polonia Sroda Wielkopolska polonia-sroda-wielkopolska
vineta-wolin Vineta Wolin
NS
15:00
Sokol Kleczew sokol-kleczew
sks-unia-schwersenz SKS Unia Schwersenz
NS

III Liga, Group 3

14:00
Rekord Bielsko Biala rekord-bielsko-biala
gornik-zabrze-ii Gornik Zabrze II
LIVE
15:00
Unia Turza Slaska unia-turza-slaska
lks-goczalkowicezdroj LKS Goczalkowice-Zdroj
NS
15:00
Karkonosze Jelenia Gora karkonosze-jelenia-gora
gwarek-tarnowskie-gory Gwarek Tarnowskie Gory
NS

III Liga, Group 4

11:00
Wislanie Jaskowice wislanie-jaskowice
orleta-radzyn-podlaski Orleta Radzyn Podlaski
10
FT
11:00
Swidniczanka Swidnik swidniczanka-swidnik
podhale-nowy-targ Podhale Nowy Targ
00
FT
13:00
Rks Garbarnia Krakau rks-garbarnia-krakau
mks-podlasie-biala-podlaska MKS Podlasie Biala Podlaska
01
HT
15:00
Chelmianka Chelm chelmianka-chelm
ks-wiazownica KS Wiazownica
NS
15:00
Star Starachowice star-starachowice
zks-unia-tarnow ZKS Unia Tarnow
NS
15:00
MKS Czarni Polaniec mks-czarni-polaniec
ks-wisloka-debica KS Wisloka Debica
NS

Primeira Liga

18:45
Portimonense SC portimonense-sc
avs-futebol-sad Avs Futebol Sad
NS

U19 Meisterschaft

13:00
SC Lusitania sc-lusitania
scu-torreense SCU Torreense
20
HT
16:00
Maritimo maritimo
boavista-porto Boavista Porto
NS
16:00
Gil Vicente gil-vicente
pacos-ferreira Pacos Ferreira
NS
16:00
FC Vizela fc-vizela
chaves Chaves
NS
16:00
Rio Ave FC rio-ave-fc
lusitania-fc-lourosa Lusitania FC Lourosa
NS
16:00
Os Belenenses os-belenenses
vitoria-setubal Vitoria Setubal
NS
16:00
SC Beira-Mar sc-beiramar
gd-estoril-praia GD Estoril Praia
NS
16:00
FC Famalicao fc-famalicao
vitoria-guimaraes Vitoria Guimaraes
NS
16:00
SC Braga sc-braga
academico-viseu Academico Viseu
NS

Campeonato de Portugal

10:00
UD Santarém ud-santarem
sc-lusitania SC Lusitania
11
FT
14:30
SC Sao Joao de Ver sc-sao-joao-de-ver
pevidem-sc Pevidem SC
NS
14:30
AD Limianos ad-limianos
fc-amarante FC Amarante
NS
14:30
Vitoria Setubal vitoria-setubal
lgc-moncarapachense LGC Moncarapachense
NS

Campeonato Nacional, Frauen

K-League 1

05:00
Jeonbuk Hyundai Motors jeonbuk-hyundai-motors
gimcheon-sangmu-fc Gimcheon Sangmu FC
00
FT
07:30
Ulsan Hyundai FC ulsan-hyundai-fc
daejeon-citizen-fc Daejeon Citizen FC
41
FT
10:00
Pohang Steelers FC pohang-steelers-fc
fc-seoul FC Seoul
22
FT
10:00
Incheon United FC incheon-united-fc
gwangju-fc Gwangju FC
11
FT

K-League 2

10:00
Suwon Bluewings suwon-bluewings
fc-seoul-eland FC Seoul E-Land
13
FT

K3 League

06:00
Gyeongju FC gyeongju-fc
gangneung-city-fc Gangneung City FC
21
FT
08:00
Chuncheon FC chuncheon-fc
changwon-city-fc Changwon City FC
23
FT
10:00
Paju Citizen FC paju-citizen-fc
yeoju-citizen-fc Yeoju Citizen FC
32
FT

Liga 3

14:30
Csm Bucovina Radauti csm-bucovina-radauti
csm-focsani-2007 CSM Focsani 2007
NS
14:30
CS Afumati cs-afumati
sc-popesti-leordeni SC Popesti Leordeni
NS
14:30
CS Dinamo Bucuresti cs-dinamo-bucuresti
afc-dunarea-2005-calarasi AFC Dunarea 2005 Calarasi
NS
14:30
FC Bihor Oradea fc-bihor-oradea
acso-filiasi Acso Filiasi
NS

Premier League

Football National League

2. Liga, Division A

PFL, Süd

PFL, Ural-Povolzhye

PFL, West

Premier League Frauen

Coppa Titano

18:45
SS Virtus ss-virtus
sp-la-fiorita SP La Fiorita
NS

Schottland Cup

14:00
Celtic Glasgow celtic-glasgow
glasgow-rangers Glasgow Rangers
LIVE

Superliga

16:00
FK Partizan fk-partizan
fk-radnicki-1923 FK Radnicki 1923
NS
17:00
FK Vojvodina fk-vojvodina
fk-mladost-lucani FK Mladost Lucani
NS

Prva Liga

Premier League

10:00
Albirex Niigata Singapore FC albirex-niigata-singapore-fc
brunei-dpmm-fc Brunei DPMM FC
14
FT
10:00
Geylang International FC geylang-international-fc
young-lions-fc Young Lions FC
71
FT

Superliga

14:30
MFK Zemplin Michalovce mfk-zemplin-michalovce
fc-petrzalka-1898 FC Petrzalka 1898
NS

U19 1. Liga

3. Liga, East

3. Liga, West

1. Liga, Frauen

13:00
FC Tatran Presov fc-tatran-presov
msk-zilina MSK Zilina
40
HT

Premier Soccer League

13:00
Amazulu FC amazulu-fc
lamontville-golden-arrows Lamontville Golden Arrows
01
HT
13:00
Chippa United FC chippa-united-fc
sekhukhune-united Sekhukhune United
NS
13:00
Polokwane City polokwane-city
ts-galaxy-fc TS Galaxy FC
10
HT
13:00
Cape Town Spurs cape-town-spurs
kaizer-chiefs Kaizer Chiefs
10
HT
13:00
Swallows FC swallows-fc
royal-am-fc Royal AM FC
11
HT
13:00
Mamelodi Sundowns mamelodi-sundowns
cape-town-city-fc Cape Town City FC
00
HT
13:00
Orlando Pirates FC orlando-pirates-fc
supersport-united-fc Supersport United FC
10
HT
13:00
Richards Bay FC richards-bay-fc
stellenbosch-fc Stellenbosch FC
20
HT

LaLiga

12:00
CA Osasuna ca-osasuna
villarreal-cf Villarreal CF
11
FT
14:15
Real Sociedad real-sociedad
atletico-madrid Atlético Madrid
NS
16:30
UD Almeria ud-almeria
cadiz-cf Cadiz CF
NS
16:30
Rayo Vallecano rayo-vallecano
athletic-bilbao Athletic Bilbao
NS
19:00
Real Madrid real-madrid
real-betis-balompie Real Betis Balompie
NS

Primera Division Frauen

10:00
Sporting de Huelva sporting-de-huelva
granada-cf Granada CF
21
FT
10:00
Levante UD levante-ud
villarreal-cf Villarreal CF
21
FT

Primera Division RFEF</